•  

  HALLSTER - części i serwis do wymienników ciepła

 • Serwis każdego modelu wymiennika!
  - wymiana uszczelek
  - czyszczenie płyt
  - badanie szczelności
  - regeneracja i inne

  Mobilny serwis 24/7

 • Badanie szczelności wodorem!


  Pełna diagnostyka szczelności wewnętrznej i zewnętrznej bez demontażu wymiennika.

   

 • Badanie szczelności wodorem!

  Wykrywanie uszkodzeń płyt o wielkości kilku mikrometrów!

   

Profesjonalne płukanie wymiennika ciepła to czynność składająca się z kilku etapów. Głównym celem tego działania jest zdezynfekowanie wybranego modelu płytowego wymiennika ciepła. 

Chemiczne czyszczenie wymienników ciepłaWłaściciele przedsiębiorstw, które na co dzień wykorzystują do swoich cyklów produkcyjnych lub też obsługi klientów wymienniki ciepła, są zobowiązani zadbać o to, aby sprzęt ten był poddawany regularnemu czyszczeniu. Działanie to, oprócz serwisowania, konserwacji czy wymiany poszczególnych elementów składowych konstrukcji, zapobiega powstawaniu awarii, jak również obniżeniu sprawności wybranego wymiennika ciepła. Profesjonalne usługi z zakresu mycia urządzeń technologicznych, do których zaliczają się płytowe wymienniki ciepła, mogą być realizowane w obiegu zamkniętym CIP. Tego typu działanie dotyczy nie tylko wymienników ciepła w pełni demontowalnych, ale również tych, które nie podlegają rozebraniu. Czyszczenie chemiczne wymienników ciepła obejmuje skuteczne usunięcie wszelkiego typu zanieczyszczeń ze spiralnych wymienników ciepła, wymienników płaszczowo-rurowych, uszczelkowych, lutowanych czy spawanych. To działanie polegające na dezynfekowaniu poszczególnych elementów składowych wybranego modelu wymiennika ciepła. Czyszczenie chemiczne wymienników ciepła składa się z kilku następujących po sobie etapów. 

Czyszczenie chemiczne wybranego modelu wymiennika ciepła

płukanie wymienników ciepłaCzyszczenie chemiczne wymiennika ciepła polega na bardzo dokładnym przepłukiwaniu całej instalacji. Płukanie wymiennika ciepła pozwala na pozbycie się osadów czy zanieczyszczeń, mogących negatywnie wpływać na ten sprzęt, a także powodować obniżenie jego sprawności energetycznej. Ponadto czyszczenie chemiczne wymiennika ciepła, które  przeprowadzają takie firmy, jak nasza, wykonywane jest także z zastosowanie roztworu zasadowego. Jest to czynność, dzięki której możliwe jest bardzo skuteczne oczyszczenie trudno dostępnych miejsc, znajdujących się w wymiennikach ciepła, a także pozbycie się zaschniętych, mocno przestarzałych zabrudzeń z różnych elementów konstrukcji, wyżej wymienionego urządzenia. Zanieczyszczenia pojawiające się wewnątrz wymiennika ciepła, wpływają negatywnie na wydajność tego urządzenia i mogą przyczyniać się do mniejszej wymiany ciepła. Konieczną czynnością jest również wypłukanie całej instalacji wodą, aby usunąć wszelkie pozostałości nalotów czy osadów. Warto pamiętać, że woda jest neutralnym związkiem chemicznym, który nie wchodzi w żadne negatywne reakcje z materiałami, z jakich wykonane są poszczególne elementy konstrukcji wybranego modelu wymiennika ciepła.

Jaki efekt daje czyszczenie chemiczne wymienników ciepła?

Płukanie wymiennika ciepłaKońcowym etapem takiej czynności, jak proponowane przez nas czyszczenie chemiczne wymienników ciepła, jest neutralizacja wszelkiego typu związków o żrącym działaniu, które pozostały po poprzednich etapach czyszczenia. Pozwala to pozbyć się wszelkiego typu osadów i nalotów, które mogłyby obniżyć sprawność energetyczną płytowych wymienników ciepła. Zastosowane preparaty, przeznaczone do przeprowadzania takiej czynności, jak rekomendowane przez nas czyszczenie chemiczne wymiennika, muszą być bardzo dokładnie usunięte ze wszystkich elementów składowych konstrukcji. Dzięki temu można ograniczyć ryzyko awarii spowodowanych działaniem żrących substancji. Właściciele i użytkownicy wymienników ciepła, którzy poddają te urządzenia regularnemu oczyszczaniu, powinni także nie zapominać o bardzo dokładnym, końcowym przepłukiwaniu wodą całego urządzenia, aby pozbyć się znajdującego się na poszczególnych elementach jego konstrukcji kwasu, użytego do oczyszczania chemicznego. Wszystkie wyżej wymienione czynności powinny następować w ustalonej kolejności. Polecane przez nas chemiczne czyszczenie wymienników ciepła należy przeprowadzać regularnie, aby na bieżąco pozbywać się wszelkiego typu osadów czy nalotów. 

Szybkie, efektywne i bezpieczne czyszczenie chemiczne wymienników ciepła jest niezbędnym działaniem, dzięki któremu można przedłużyć okres eksploatacji posiadanego przez siebie urządzenia. Wymienniki ciepła wymagają nie tylko o regularnej konserwacji czy też wymiany poszczególnych elementów składowych, ale także cyklicznego usuwania wszelkiego typu zanieczyszczeń z ich powierzchni.

Chemiczne czyszczenie wymienników ciepła - płukanie wymiennika ciepła

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.