•  

    HALLSTER - części i serwis do wymienników ciepła

  • Serwis każdego modelu wymiennika!
    - wymiana uszczelek
    - czyszczenie płyt
    - badanie szczelności
    - regeneracja i inne

    Mobilny serwis 24/7

  • Badanie szczelności wodorem!


    Pełna diagnostyka szczelności wewnętrznej i zewnętrznej bez demontażu wymiennika.

     

  • Badanie szczelności wodorem!

    Wykrywanie uszkodzeń płyt o wielkości kilku mikrometrów!

     

Obok uszczelek, płyt i innych części do płytowych wymienników ciepła, oferujemy pełen serwis wymienników ciepła do wszystkich typów wymienników (niezależnie od producenta i modelu wymiennika).

serwis wymienników ciepła Serwisujemy wymienniki takie jak:

  • wymienniki płytowe skręcane, wymienniki lutowane czy spawane,
  • płytowe pasteryzatory, sterylizatory, chłodnice, podgrzewacze,
  • wymienniki rurowe (płaszczowo-rurowe), pasteryzatory rurowe, wymienniki JAD
  • wymienniki spiralne
  • wymienniki skrobakowe
  • wymienniki płaszczowo-płytowe



Działamy 24h/dobę, 7 dni w tygodniu, na terenie całej Polski. Dzięki mobilnemu serwisowi możemy reagować na awarie w bardzo krótkim czasie. Serwis wymiennika ciepła możemy prowadzić zarówno w miejscu instalacji, jak i w naszym warsztacie. Jesteśmy w stanie zabezpieczyć wszelkie poserwisowe odpady, a następnie poddać je odpowiedniej utylizacji, tak by zdjąć ten obowiązek z barków klienta. Wszystkie używane przez nas preparaty są BIO-degradowalne, a w naszych działaniach kierujemy się dbałością o środowisko naturalne.

Usługi, jakie świadczymy to:serwis wymienników ciepła

  • regeneracja wymienników ciepła
  • serwis wymienników ciepła
  • czyszczenie wymienników ciepła
  • serwis wymienników ciepła
  • diagnostyka wymienników ciepła
  • rozbudowa wymienników ciepła


Serwis wymienników ciepła - jakie operację wykonujemy?

  • Wymiana uszczelek w wymienniku ciepła, czyli rozkręcenie wymiennika, demontaż starych uszczelek, czyszczenie płyt i oględziny ich stanu technicznego, montaż nowych uszczelek, skręcenie wymiennika na wymiar nominalny oraz test szczelności. Prace możemy prowadzić kompleksowo, czyli serwis + części (uszczelki), lub możemy korzystać z części zapewnionych przez klienta.
  • Czyszczenie płyt wymiennika ciepła (trawienie płyt) poprzez kąpiel chemiczną zdemontowanych płyt w wannie z roztworem czyszczącym. Z powierzchni płyt usuwane są wszelkie zanieczyszczenia, co znacznie poprawia sprawność wymiennika.
     
  • Czyszczenie chemiczne wymiennika ciepła, czyszczenie w układzie zamkniętym bez demontażu (płukanie wymiennika), czyli chemiczne czyszczenie powierzchni wewnętrznych poprzez odkamienianie, odrdzewianie, udrożnianie przepływu i usuwanie wszelkich osadów. Proces mycia polega na podłączeniu wymiennika do mobilnej stacji czyszczącej i cyrkulacji roztworu chemicznego przez wymiennik w układzie zamkniętym. Tak zwane płukanie wymiennika przywraca jego sprawność cieplną i poprawia parametry procesu wymiany ciepła.
     
  • Badanie płyt wymiennika, badanie metodą barwną stanu płyt pod kątem wżerów, dziur i mikropęknięć mogących pojawić się na powierzchni. Badanie pozwala wykryć już bardzo małe uszkodzenia, a co za tym idzie wyeliminować płyty mogące powodować mieszanie się przepływających przez wymiennik mediów. Metoda barwna wykorzystująca penetrant i wywoływacz polega na naniesieniu na jedną stronę płyty czerwonego penetranta, który wnika w każde niedoskonałości powierzchni. Druga strona płyty pokrywana jest białym wywoływaczem, który wyciąga i uwidacznia środek penetrujący. Poniżej kilka zdjęć z badania metodą barwną płyt wymiennika GEA N40 - ujawniono pęknięcia i dziury.
     
  • Próba ciśnieniowa wymiennika, czyli badanie szczelności wewnętrznej i zewnętrznej wymienników ciepła metodą wodną. Często stosowana po zakończeniu prac serwisowych w celu sprawdzenia poprawności montażu wymiennika. Wodna próba ciśnieniowa umożliwia detekcję ewentualnych przebić międzypłytowych, czyli uszkodzeń płyt skutkujących mieszaniem się mediów. Pozwala także na stwierdzenie ewentualnych wycieków zewnętrznych spowodowanych np. wyeksploatowanymi lub wadliwie zainstalowanymi uszczelkami.
     
  • Badanie szczelności metodą wodorową. Oprócz wodnych prób ciśnieniowych, oferujemy diagnostyczne badanie szczelności wewnętrznej i zewnętrznej wymiennika, wykorzystując najnowocześniejszą technologię – metodę wodorową. Metoda wodorowa jest najmniej inwazyjna i nie wymaga demontażu wymiennika. Stosowana mieszanka azotu i wodoru jest obojętna chemicznie oraz sterylna, ponadto posiada dopuszczenie do kontaktu z żywnością. Próba wodorowa umożliwia wykrycie uszkodzeń płyty o wielkości kilku mikrometrów. Dzięki temu uzyskujemy informacje o ewentualnej dziurze, pęknięciu czy korozji we wczesnym stadium rozwoju, zanim cząsteczki przepływających mediów zdołają przedostać się na drugą stronę wymiennika. Dzięki temu testy wodorowe wykorzystywane są jako badania prewencyjne, pozwalające wykryć uszkodzenie, zanim będzie stanowić realne zagrożenie.
     
  • Pełna regeneracja wymienników ciepła, w skład której wchodzi dogłębne mycie mające na celu usunięcie wszelkich zanieczyszczeń, rdzy czy osadów, wymiana wszystkich uszczelek, kontrola płyt pod kątem perforacji i mikropęknięć, badanie szczelności całego układu, odnowienie ramy i ewentualna wymiana wyeksploatowanych podzespołów takich jak łożyska, rolki toczne czy śruby ściskające. Po powyższych zabiegach wymiennik pracuje i wygląda jak nowe urządzenie.
     
  • Audyt wymienników ciepła, mający na celu określenie jego stanu technicznego. Zakres diagnostyki obejmuje wizję lokalną wymiennika, jego oględziny, pomiar przepływów mediów oraz test szczelności. Wynikiem jest raport o stanie urządzenia oraz propozycja ewentualnych działań mających na celu przywrócenie jego pełnej funkcjonalności.
     
  • Badanie skuteczności mycia wymiennika po produkcji, oględziny powierzchni płyt wymiennika ciepła przy pomocy specjalistycznych narzędzi. Działanie ma na celu wykrycie ewentualnych resztek produktu/przepływających mediów na powierzchni płyt, np. białka. W przemyśle spożywczym skuteczność mycia wymiennika ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo mikrobiologiczne całej instalacji technologicznej, ponieważ niedomyte resztki produktu mogą być źródłem przyszłych zakażeń.    

Prowadzimy ścisłą współpracę z zakładami przemysłowymi. Oferujemy przygotowanie i realizację kompleksowego planu działań prewencyjnych w aspekcie wykorzystywanych przez Państwa wymienników ciepła. Oprócz fachowej opieki technicznej otrzymają Państwo m.in. naszą pełną gotowość serwisową, zewnętrzny magazyn uszczelek do wytypowanych wymienników płytowych oraz pełną dokumentację prowadzonych działań. Zapewniamy, że dzięki tym zabiegom redukcji ulegnie ilość awarii i przestojów dotyczących wymienników, wzrośnie bezpieczeństwo produkcji, a odciążone Działy Utrzymania Ruchu będą mogły zapomnieć, że mają pod opieką wymienniki ciepła.

W zakresie utrzymania ruchu wymienników ciepła oferujemy działania takie jak:

  • okresowe, prewencyjne badanie szczelności wymienników, co jest szczególnie ważne dla bezpieczeństwa produkcji,
  • okresowe wymiany uszczelek w wymiennikach płytowych,
  • okresowe czyszczenie (odkamienianie) wymienników w zamkniętym układzie za pomocą mobilnej stacji CIP, co pozwoli zachować jak najlepsze parametry transferu ciepła,
  • opieka serwisowa 24h/dobę,
  • zewnętrzny magazyn uszczelek do wytypowanych wymienników płytowych (co pozwoli Państwu zredukować koszt utrzymania własnego magazynu).

Zapraszamy do kontaktu​ - jesteśmy do Państwa dyspozycji!
Serwis wymienników ciepła - naprawa czyszczenie regeneracja płukanie wymiennika ciepła. Wymiana uszczelek, badanie i czyszczenie płyt (trawienie płyt), czyszczenie chemiczne, próba ciśnieniowa wymiennika, badanie szczelności metodą wodorową.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.