•  

  HALLSTER - części i serwis do wymienników ciepła

 • Serwis każdego modelu wymiennika!
  - wymiana uszczelek
  - czyszczenie płyt
  - badanie szczelności
  - regeneracja i inne

  Mobilny serwis 24/7

 • Badanie szczelności wodorem!


  Pełna diagnostyka szczelności wewnętrznej i zewnętrznej bez demontażu wymiennika.

   

 • Badanie szczelności wodorem!

  Wykrywanie uszkodzeń płyt o wielkości kilku mikrometrów!

   

REALIZACJE

Serwis wymienników ciepła - naprawa regeneracja czyszczenie - Galeria

Na tej stronie znajdą Państwo zdjęcia naszych przykładowych prac.

Czyszczenie chemiczne płaczowo-rurowego wymiennika ciepła APROVIS N-30-300/3000-1H. Wymiennik pracuje w agregacie kogeneracyjnym (spaliny/woda systemowa) i jest zainstalowany na dachu kontenera. Po demontażu izolacji cieplnej i otwarciu dekli stwierdzono bardzo duże ilości zanieczyszczeń na powierzchniach wymiany ciepła, a ponad połowa rur była niedrożna. Wymiennik został całkowicie oczyszczony, a wydajność cieplna wróciła do wartości nominalnych.

Serwis wymiennika ciepła GEA NT 150L w Browarze. Przeprowadzone działania: czyszczenie chemiczne płyt, badanie penetracyjne płyt metodą barwną i wymianę wszystkich uszczelek na nowe. Prac prowadzone w hali serwisowej HALLSTER. Przed dopuszczeniem do produkcji, przeprowadzono także badanie szczelności wewnętrznej i zewnętrznej metodą wodorową.

Czyszczenie chemiczne płaszczowo-rurowego wymiennika ciepła typ WUL. Wymiennik nie był czyszczony od 8 lat, przez co ilość kamienia, jaka odłożyła się na powierzchniach wymiany ciepła, była bardzo duża. Część rur z wkładu rurowego była całkowicie zaślepiona kamieniem. Reakcja chemiczna rozpuszczania osadów przebiegała bardzo burzliwie i towarzyszyło jej wydzielanie dużej ilości piany. Wymiennik został całkowicie wyczyszczony, przez co znacząco wzrosła wydajność cieplna urządzenia.

Badanie integralności i serwis wymiennika ciepła API Schmidt-Bretten SIGMA M66 - badanie szczelności metodą wodorową wykazało występowanie dużych nieszczelności wewnętrznych, które skutkowały mieszaniem się przepływających mediów. Wymiennik rozkręcono, a płyty poddano badaniu metodą barwną (penetrant + wywoływacz). Zidentyfikowano 76 uszkodzonych płyt. Na powierzchni płyt zidentyfikowano duże ogniska korozji chemicznej, która doprowadziła do powstania dziur.

Serwis wymiennika ciepła GEA VT40 w Mleczarni - wymiana pełnego pakietu uszczelek na miejscu w mleczarni. Po skręceniu wymiennika przeprowadzono badanie szczelności metodą wodorową. Wymiennik pracuje jako sterylizator mleka.

Serwis wymiennika ciepła GEA NT 150L w Browarze - demontaż/montaż pakietu płyt, czyszczenie chemiczne płyt oraz wymiana pełnego pakietu uszczelek. Prace prowadzone w hali serwisowej HALLSTER. Powierzchnia płyt była bardzo zanieczyszczona przypaloną brzeczką piwną.

Serwis wymiennika ciepła THERMOWAVE TL0500 (TL500) w Browarze - wymiana pełnego pakietu uszczelek na miejscu w browarze. Wymiennik pracuje jako podgrzewacz brzeczki piwnej.

Badanie integralności płytowego wymiennika ciepła THERMOWAVE TL0850 (TL850) - badanie szczelności wewnętrznej i zewnętrznej metodą wodorową. Badanie prewencyjne wykonywane raz na rok. Wymiennik szczelny. 

Serwis wymiennika ciepła KELVION NT100 - okresowa wymiana uszczelek i badanie szczelności metodą wodorową po skręceniu wymiennika. Mleczarnia - pasteryzator mleka.

Serwis wymiennika ciepła ALFA LAVAL C8 - okresowa wymiana uszczelek i badanie szczelności metodą wodorową po skręceniu wymiennika. Mleczarnia - pasteryzator śmietanki.

Serwis płytowego wymiennika ciepła GEA VT20 w jednej z największych mleczarni w Polsce. Działania podjęte w związku z wyciekami mediów na zewnętrz wymiennika, które były spowodowane dużym stopniem wyeksploatowania uszczelek. Zadanie polegało na wyczyszczeniu płyt i instalacji nowych uszczelek. Realizację przeprowadziliśmy kompleksowo - demontaż wymiennika, transport płyt do naszej hali serwisowej, kąpiel chemiczna płyt, montaż nowych uszczelek, transport powrotny płyt i skręcenie wymiennika na wymiar nominalny.

Wymiana uszczelek w wymienniku Tetra Pak (Alfa Laval) model C8, pracującym jako sterylizator śmietanki/budyniu. Nasz serwis został wezwany w związku z pojawieniem się wycieków podczas produkcji - przyczyną były uszczelki, które uległy zużyciu eksploatacyjnemu, w związku z pracą w temperaturze prawie 140ºC. Dzięki zabezpieczeniu odpowiedniej ilości uszczelek w naszym magazynie dla klienta, działania podjęliśmy "od ręki". Wyeksploatowane uszczelki utraciły plastyczność, stwardniały i popękały. Ponadto uległy skurczeniu, przez co nie były w stanie dokładnie wypełnić gniazda, a co za tym idzie, zapewnić szczelności.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.